Listopad 2010

osudové zaspání 35

8. listopadu 2010 v 22:30 | NikkyT |  Moje povídka
Zbytek dne jsem proseděli u krbu pojídáním vynikajícího cukroví a povídáním.Byl to opravdu nádherný den.K večeru když jsem se chystala jít do jídelny mě Michael zarazil.´´Ehm… počkej.´´zastavil mě.´´Co se děje?´´nechápala jsem.´´No víš dneska nebudeme večeřet normálně s ostatními v jídelně..´´vysvětloval.´´Aha.. a kde teda?´´ptala jsme se.´´No přijď za 15 minut ke mně do pokoje ano?´´usmál se na mě a zmizel do kuchyně.´´Tak dobře.´´ zamumlala jsem a vydala se směrem do mého pokoje.Jelikož už bylo skoro 9 večer a dost ochladilo oblékla jsem si svetr tmavě šedé barvy.Pak jsem vyrazila za Mikem jako vždy jsem zaklepala on mi přišel otevřít.
Když jsem vešla nevěřila jsem svým očím.Jediné osvětlení místnosti byli vonné svíčky které byli rozestavěny po celém pokoji.Skrze červené závěsy prosvítal měsíc a zářící hvězdy na které byl opravdu úžasný výhled z balkonku.Vedle něho byl menší překrásně nazdobený stolek s večeří pro dva.Uprostřed stála váza plná rudých růží které ještě dolaďovali úžasnou romantickou atmosféru.
´´To je takové malé vánoční překvapení´´zašeptal mi do ucha, zahleděl se mi do očí a pousmál se.´´To je překrásný.Víš že to je dneska už podruhé co se mi chce díky tobě brečet´´pousmála jsem se a stěží zadržovala slzy.Michael mě pohladil po tváři a jemně mě políbil.´´Tak nepůjdeme se najíst?´´navrhl.Já jen kývla a zvědavá jsem šla zjistit co se dnes podává.Když jsem spatřila mou dnešní večeři měla jsme co dělat abych se na to okamžitě nevrhla vypadalo to úžasně a ta vůně….Plátky vepřového polévané sýrovou omáčkou a tenké plátky brambor.´´Michaele to jsi vařil ty?´´zeptala jsem se.´´Jo..ehm s malou pomocí Sama.´´začervenal se.´´No tak dobrou chuť´´ dodal a oboum nám nalil pití.Musím říct že to bylo opravdu neuvěřitelně výborné.Maso se úplně rozplývalo na jazyku.
Asi o 20 minut později jsme dojedli.´´Michaele to bylo to nejlepší co jsem v
 životě jedla.´´pochválila jsem ho.´´Díky jsme rád že ti chutnalo´´pousmál se a zadíval se směrem na balkon.´´Um..nechceš se jít podívat na hvězdy dnes je krásně čistá obloha a odsud je nádherný výhled.´´zadíval se mi do očí.´´No proč ne´´odpověděla jsem.Michael mi jako pravý gentleman otevřel prosklené dveře na balkon a nechal mě vejít jako první.
Michael měl pravdu hvězdy jsou dneska překrásný´´pomyslela jsem si a opřela se o kamenné zábradlí.Michael si stoupl hned vedle mě a zadíval se do noční oblohy.´´To je zima…´´procedila jsem potichu skrze cvakající zuby.´´Je ti zima?´´zeptal se starostlivě Mike.´´Trošku..´´zašeptala jsem.Michael okamžitě zareagoval´´Tady vezmi si mojí bundu´´usmál se.´´To je dobrý´´řekla jsem.´´Ale no ták vezmi si ji prosím.Já to vydržím.´´řekl a podal mi bundu.´´Dík´´poděkovala jsem a oblékla si jeho koženou bundu.Mike si mě ještě k sobě přitáhl a já se k němu s radostí přitulila.´´Lepší?´´zšeptal.´´O moc lepší´´zšeptala jsem, letmo ho políbila a položila si hlavu na jeho rameno.

animky dirty diana

8. listopadu 2010 v 18:04 | NikkyT |  animace :-)

Reakce na Breaking News

8. listopadu 2010 v 17:58 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Na zahraničních fórech se od rána vede diskuse, zda píseň Breaking News opravdu nazpíval Michael Jackson. Michaelovi synovci 3T na Twitteru reagují na otázky fanoušků:

Taryll Jackson: "Jsem šokován, že to zašlo až tak daleko. Je to směšné. Byl jsem ve studiu, když přinesli ty podivné soubory. Slyšel jsem ty písně "Michaela Jacksona" ve zcela syrovém stavu, předtím, než jejich upravil Teddy Riley. Ty songy postavili velmi rafinovaně a důmyslně. Mnozí lidé, kteří na tom projektu dělali měli silné pochybnosti a mnozí také vědí pravdu, ale rozhodli se dívat směrem, odkud tečou peníze. Já se nikdy nebudu dívat tím směrem. Pravda je pravda a fakta jsou fakta - vsetko to vyjde na povrch. Strasne jsem se snažil, aby k tomu nedoslo, ale neposlouchali mě. ZNÁT hlas svého strýce a něco je fakt špatné, pokud nejbližší rodina tvrdí, že to není on. Neptáte se proč? Mám vázné, nevyvratitelné argumenty, na které mi nevěděli dat odpověď. Znít jako Michael Jackson, neznamená byt Michael Jackson. Na albu jsou písně, které zpívá můj strýc a ty mají mou 100% podporu. Ale nepodpoří Breaking News a pár dalsích, protože to prostě není on. Pokusili se mě oklamat a pokusili se oklamat i Vás. Říkal jsem jim, že se jim to nepodaří. Pokud zpochybňujete práci fotografa, nabídne Vám jako důkaz více záběrů, z různých úhlů, i se zavřenýma očima. Když jsem zpochybnil pravost vokálů v Breaking News av některých dalsích písních, řekli mi, že žádné jiné vokály nejsou ani jiné nahrávky. Tvrdí, že můj strýc byl takový spokojen se záznamem, že jim řekl, aby vše ostatní vymazali. Měl jsem tu čest sledovat mého strýce při práci během celého života a takto nepracoval. zádné dalsí záznamy, zádné dalsí songy, zádné pozadí, žádný důkaz. Přinesly zhruba 10 písní a vzdy stejná story. Pozadoval jsem vidět počítač, na kterém písně vznikly. Řekli, že se pokazil. A původní hard-disk byl zničen. Výmluva za výmluvou. "

TJ Jackson: "Existuje mnoho napodobitelů hlasu Michaela Jacksona. Někteří jsou lepsí, jiní horší. Ale existuje jen jeden Michael Jackson. Podvodní spojení pochybných vokálů s Michaelovým záznamy (ze starsích nahrávek) mě neoklame. Proč se rozhodli ignorovat zjevné, dívat se jiným směrem a sáhli po podezřelé nahrávce, která by mého strýce nikdy neoslovila, je mimo mého chápání. Jsem znechucen, zklamaný a smutný. Zní to jako Jason Malachi. Vibrato jasně prozrazuje, že to není můj strýc. Fanoušci, je mi líto, že to musíte zažít. Kdyby jste to slyšeli v acapella verzi, byli byste ještě více znechuceni. Záznamy vzdechů smísené s falešnými vokály, jen aby vás oklamala. Řekli, že je to 100% můj strýc. Ne 70, 80 nebo 90, ale 100%. Každý řádek, každý slovo. Můj strýc si to nezasloužil. "

Producent Teddy Riley: "Toto je pro vsechny, který chtějí někoho obviňovat. Ptali jste se mě na různé věci a já jsem odpověděl na vše, co jsem mohl prozradit. Zde je moje stanovisko a kdo mi nevěří, ****! K projektu mě přizvali MJ Estate, Sony a rodina s tím souhlasila. Ty songy vznikly u Casco. nenapsal jsem jejich, měl jsem jejich zmixoval a dokoncit to, co mi dali .. Pouze kvůli Michaelovi a rodině Jacksonovcov, která měla pocit, že bych měl byt soucástí projektu, kvůli mému vztahu s Michaelem. Vsichni producenti, kteří pracovali na projektu dostali zaplaceno předem. Ty řeči o pravosti Michaelových vokálů přišli, když jsem práci dokončoval. Mám pocit, ze ty vokály jsou Michaelovy .. jsou dost zpracovány. Dostal jsem vokály od Casco as nimi jsem pracoval. Nemohu a ani nikdo nemůze nic dokazovat, pouze MJ. S Michaelem jsem pracoval 4-krát. Strávili jsme spolu přes rok prací na albu Dangerous, 6 měsíců na HIStory, 2 měsíce na Adam family, 6 - 8 měsíců na Invincible .. na vsech projektech za posledních 20 let. Michael zde není, aby promluvil a řekl vám pravdu. pozadoval jsem společnost, aby pozvali vsech .. odborníků, přátel, rodinu a lidí, kteří pracovali s Michaelem po celá léta , i přede mnou. Kazdý řekl, že je to Michael, kromě rodiny, která tvrdí, že ne, protože neexistují důkazy. Vše, co chci říct je, že já věřím, že je to MJ. Pravdou však je, že pouze MJ a Bůh vědí .. Nemám k tomu víc co říct a nic nemohu dokázat. neprodukovat jsem původní vokály, ani tyto songy. zmixoval jsem jejich, upravil, protože to, co měli bylo nepřijatelné. Odpověděl jsem na vše, co jsem mohl. Cascine má Twitter - oni mají odpovědi. Omlouvám se fanouškům Michaela Jacksona, že nemám odpověď na všechno. "

Mluvčí Epic Records: "Na základě výsledků rozsáhlého výzkumu a svědectví lidí, kteří byli s Michaelem v studiu, muzeme s jistotou potvrdit, že vokály na novém albu jsou jeho vlastní."
Poslech
Fonetický přepis

Poslechněte si BREAKING NEWS

8. listopadu 2010 v 17:54 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Novou píseň s názvem Breaking news si můžene nyní poslechnout na oficiálních stránkách Michaela.

osudové zaspání 34

7. listopadu 2010 v 21:31 | NikkyT |  Moje povídka
Kresba se začínala pomalu odhalovat a Michael měl čím dál větší úsměv.Když už byla kresba kompletně odkrytá Michael na to jen upřeně zíral.Pak mírně pootočil hlavu mým směrem´´Tos..tos kreslila ty?´´zeptal se s údivem.Já jsem trochu nervózně přikývla.´´Líbí se ti to?´´zeptala jsem se narovinu.´´Je to neuvěřitelný.Nádherný.Nemám pro to slova.A já blbec si myslel že potřebuješ hodiny kreslení.Vždyť ty sama by si je mohla vyučovat´´ zasmál se ale stále nevycházel z údivu.´´Víš musím říct že jsem si fakt oddychla.Bála jsem se co na to řekneš.´´přiznala jsem.Michael se začal smát ale já nějak moc nechápala čemu.´´Nechápu jak si se mohla mohla bát.Je to
naprosto úžasný bez jediný chybičky opravdu.´´přesvědčoval mě.´´Heh děkuju.´´zčervenala jsem.Myslím že si to pověsím naproti posteli…Ale kdy si to vlastně nakreslila?Muselo to trvat nejméně týden.´´ptal se Michael.´´No vlastně jsem to nakresli během posledních pár dní proto jsem se ti tak trochu vyhýbala.Nechtěla jsme aby si to viděl a bylo to překvapení.´´řekla jsem.´´No to se ti povedlo.Něco takovýho jsem opravdu nečekal..´´řekl a poté mě políbil.´´Myslím že ted je čas na můj dárek ale pod stromkem ho nehledej´´řekl a roztomile se usmál.
Já jsem se jen na něj trochu nechápavě zatvářila.´´Jen si udělej pohodlí a poslouchej ano?´´zašeptal a stoupl si kousek přede mě.´´Složil jsem ti písničku.´´ řekl a spustil:


Your love is magical, that's how I feel
But I have not the words here to explain
Gone is the grace for expressions of passion
But there are worlds and worlds of ways to explain
To tell you how I feel
But I am speechless, speechless
That's how you make me feel
Though I'm with you I am far away and nothing is for real
When I'm with you I am lost for words, I don't know what to say
My head's spinning like a carousel, so silently I pray
Helpless and hopeless, that's how I feel inside
Nothing's real, but all is possible if God is on my side
When I'm with you I am in the light where I cannot be found
It's as though I am standing in the place called Hallowed Ground
Speechless, (speechless) speechless, (speechless) that's how you make me feel
Though I'm with you I am far away and nothing is for real
I'll go anywhere and do anything just to touch your face
There's no mountain high I cannot climb
I'm humbled in your grace
Speechless, speechless, that's how you make me feel
Though I'm with you I am lost for words and nothing is for real
Speechless, speechless, that's how you make me feel
Though I'm with you I am far away, and nothing is for real
Speechless, speechless, that's how you make me feel
Though I'm with you I am lost for words and nothing is for real
SpeechlessYour love is magical, that's how I feel
But in your presence I am lost for words
Words like, like "I love you."

´´Bože Miku to je nádherný´´vyhrkly mi slzy štěstí.´´To jsi
opravdu složil pro mě?´´stěží jsem mluvila.´´Ahm´´zamumlal.Vstala jsem, skočila Michaelovi okolo krku a věnovala mu dlouhý polibek.´´Ty jseš prostě ten nejúžasnější člověk na světe.´´zašeptala jsem.´´Nejsem.Ty jsi nejúžasnější.´´´také zašeptal.´´
´Ještě několik minut jsme byli v objetí ale pak nás rozdělila potřeba WC.


Dárky na Vánoce? Na Kingofpop.cz je najdete

7. listopadu 2010 v 16:47 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Na kingofpop.cz naleznete prakticky vše, co se týká zesnulého krále popu - Michaela Jacksona. Jde prakticky o unikátní obchod v rámci ČR - k dispozici je speciální dárková balení (stojí za pozornost!), přívěšky, náramky a náhrdelníky ze stříbra a zirkonů (také stojí hodně za pozornost! - jsou moc hezké), pánská a dámská trička za zajímavé ceny a kupa dalších doplňků, dárků a jiných rekvizit spojených s Michaelem Jacksonem. Nechybí ani sběratelské edice DVD a CD - zkrátka, koukněte tam raději sami, určitě si něco vyberete. PS: k dispozici jsou slevy při větším odběru...


Michael Jackson's Legacy fanklub - update

7. listopadu 2010 v 16:46 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Od dnešního dne oficiálně spouštíme projekt fanklubu Michael Jackson's Legacy a přijímáme Vaše přihlášky do fanklubu. Přejděte na web Michael Jackson's Legacy .

Teaser k Breaking News

7. listopadu 2010 v 16:45 | NikkyT |  Novinky,co se píše...NOVÝ ALBUM - MICHAEL - v predaji 14. decembra 2010

7. listopadu 2010 v 16:36 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Dlhoočakávaný nový album krála popu Michaela Jacksona výjde 14. decembra 2010. Zajtra sa na oficiálnej stránke michaeljackson.com objaví nový teaser k albumu. V pondelok 8. novembra bude na stránke zverejnená prvá pieseň s názvom "Breaking News", ktorá vznikla v roku 2007 v New Jersey. Tú si budete môct vypočut počas jedného týzdňa. Prvý single z albumu bude vydaný koncom novembra. Obal albumu pochádza od maliara Kadira Nelsona a bol vytvorený v roku 2009. Mapuje najdôlezitejsie momenty Michaelovho zivota.Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour

7. listopadu 2010 v 16:35 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Turné Cirque de Soleil, které se bude soustředit především na téma 'Michael Jackson" dostalo jméno, data koncertů a dokonce je již i možné si zarezervovat lístky na www.michaeljackson.com. Turné 'Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour' začne v roce 2011, na nový trailer se můžete podívat zde.David Nordahl mluví o 20 letech přátelství s Michaelem

7. listopadu 2010 v 16:34 | NikkyT |  O Majkím a rozhovory...
David Nordahl, osobní malíř Michaela a jeho dlouholetý kamarád, se podělil o své vzpomínky na Michaela s fanoušky. "S Michaelem byla velká legrace. Měl velký smysl pro humor, měl rád kanadské žertíky .... Procházeli jsme se třeba a on začal zpívat. Ale ne jako Michael Jackson. On by zpíval jako by to byl muž ve sprše. Bylo to velmi legrační. Nenáviděl jsem, když jsem pak viděl, že radost pomalu odchází z jeho života, protože on byl velmi radostný člověk. Byl to šťastný člověk a jen být u něj byla zábava. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo byl "normálnější" než on. Byl to prostě takový normální chlap. Intelektuál, chytrý a opravdu naprosto normální. Taky byl naprosto báječný otec. Nikdy jsem se setkal rodičem, který by byl lepší než Michael. Ty děti byly úžasné! Strávil jsem s nimi hodně času. Nikdy jsem neslyšel jejich křik, nikdy jsem je neslyšel prosit o cokoli, nebo se vztekat. Za 20 let jsem ho nikdy neslyšel ho zvyšovat hlas na nikoho. Nikdy se nestalo. Byl to dobrý člověk.
Když nebyl na veřejnosti, žil tak jednoduše. Nikdy na sobě neměl šperky. Tyhle věci nosil pouze na jevišti. Byl jsem tak ohromen tím, jak jednoduše žil. Michael utratil třetinu miliardy dolarů na pomoc dětem, nemocnicím, sirotčincům, popáleninovým centrům a dál a dál a dál. Nikdy o těchle věcech nemluvil. Museli jste to vždy to slyšet od lidí, kteří byli kolem něj, protože Michael vždycky myslel, že pokud děláte charitu a pak o tom mluvíte nebo se chvástáte, celé to popřete. Ptal jsem se ho, jak to dělá, že může navštěvovat děti v sirotčincích nebo umírající děti a pak jít na jeviště a dát lidem takové představení jako dokázal jen on. Řekl mi, že ne on, ale Michael Jackson, ta superstar, je důležitá, a pokud tím může pomoci jen jednomu dítěti prodloužit jeho život, i o další minutu, hodinu, den, tak to stojí za to. Michael byl vždy takový. Pokud mu někdo zavolal, že nějaké dítě fanoušek umírá, on sedl do letadla a jel za ním. A pak řekl, že se za dva týdny vrátí. Mnohokrát tím dětem prodloužil život jen tím, že dostaly naději vidět ho znova. Musíte prostě obdivovat něco takového.
Michael mi řekl: 'my všichni jsme tady na zemi, abychom tu něco udělali. Já jsem tu byl na pomoc dětem.' A to dělal od doby kdy jsem ho potkal, to mu bylo 29, do své smrti. Michael se nikdy nezměnil. Byl schopen neuvěřitelné empatie, zejména k dětem, které byly zraněné, nemocné nebo zanedbávané. Když pak byl obviněn z něčeho tak strašného, naprosto to otřáslo celým jeho životem. Když se to stalo znovu o 10 let později, byl naprosto zlomen a zdrcen."
David mluvil o neustálých pokusech o vydírání Michaela: "Michaela vydírali 50-60x za rok. Většina z nich byla kvůli otcovství. Ženy tvrdí, že Michael byl otcem jejich dítěte, a spoustu dalších z vydírání bylo přes hudbu. Někdo napsal píseň, nebo něco, a prohlašoval, že Michael ukradl jeho hudbu nebo jejich slova. Všechny ty věci vyhodil soud, protože jakmile se to dostalo k soudu, nemohli to dokázat."
David tvrdí, že Michael nenáviděl jak vypadá. "Ach Bože. Měli jsme mnoho rozhovorů o tom jak vypadá. On se vždy považoval za velmi ošklivého. Řekl mi: 'To je důvod, proč nedělám rozhovory a nechodím do talk show. Hlavně, nevedu zajímavý život, pracuji po celou dobu'. A to on opravdu dělal. Pořád pracoval.
Víte, on nikdy nepochopil, jaké vnitřní světlo v sobě nosí. Jen pohled do jeho očí a byli jste naprosto ztraceni."
Já nevím, jestli si ty věci s lékama lidé vymýšlí, nebo jim bylo zaplaceno říkat věci, dávat rozhovory. Nikdy jsem neviděl Michaela pod vlivem drog nebo alkoholu, nebo něco podobného, a já ho viděl ve všechny různé denní doby. Brzy ráno, pozdě v noci, v průběhu dne. On byl vždy úplně normální. Zcela přítomen. Tak já nevím. Nevím, co se přesně dělo, ale moc lidem nevěřím. Michael byl vždy velmi naštvaný, když lidé, které znal, vystupovali v televizi a povídali o něm. Říkal vždy, že ho vůbec neznají, tak jakto, že o něm můžou mluvit veřejně. Michael se lidí docela stranil, a trvalo dlouho než vám začal věřit. On a já jsme ale byli dobří přátelé a mluvili jsme úplně o všem otevřeně. Michael se bál otevřeně mluvit s lidmi, protože většina jich pak ty informace sdílela s někým jiným. Já jsem si všechno nechal pro sebe po celé ty roky, a proto mi možná věřil."
Podle Davida Michael trpěl nespavostí velmi dlouho. "Strávil jsem s ním hodně času , a to zejména poté, co prošel posledním soudem. Michael se obvykle snažil usnout přibližně v 11 hodin a někdy i usnul, ale i kdyby usnul, vždycky se probudil. Ptal se mě, jestli je v pořádku, když mě někdy v noci vzbudí. Prožili jsme spolu mnoho neprospaných nocí a já si šel lehnout po obědě.
Tak samozřejmě jsem si všiml i Vitiliga, protože někdy neměl žádný make-up. Bylo to na pravé straně obličeje a od krku dolů a také na zadní straně ruky. Nevím jak daleko to šlo po ruce, protože on měl vždy dlouhý rukáv košile. Jak šel čas, vitiligo se šířilo a bylo pro něj obtížné, když se musel objevit na veřejnosti, nebo koncertovat, aby si správný druh make-upu, protože jeho kůže byla bílá, ne normálně světlá, ale bílá. Bylo to jako bílá lednička, sněhově bílé. Na začátku používal tmavší make-up na krytí, ale pak jak to se rozšířilo, aby bylo mnohem těžší zakrýt ty skvrny. Michael začal používat světlý makeup, aby se to vyrovnalo. A bylo velmi těžké najít a vybrat ten správný odstín. Samozřejmě novináři roznesli, že chce být bílý, ale to je tak daleko od pravdy. Michael nikdy nechtěl být bílý. Byl hrdý na to, kdo byl a odkud přišel, ale neměl na vybranou. Jednu věc on ale nikdy nedělal - on si nestěžoval. A věřte, měl na to právo

Katherine Jackson u Oprah

7. listopadu 2010 v 16:33 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Nyní je potvrzeno, že Michaelova matka Katherine Jackson se objeví v show Oprah Winfrey již příští týden, 8.11. Natáčelo se u ní doma a v rozhovoru se objeví i děti Michaela.

Pocta Michaelovi v českém Stardance

7. listopadu 2010 v 16:31 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Česká televize opět začla vysílat oblíbený pořad 'Stardance, když hvězdy tančí'. V originální verzi tohoto pořadu byla zhruba před rokem vzdaná pocta Michaelovi, když všechny taneční páry zatančili na Medley Michaelových písní. V české verzi tohoto pořadu se čekalo, že se bude tančit podle krále tance a hned první večer se 'Štěpán Šafránek' alias Pavel Kříž se svojí taneční partnerkou roztančil na Michaelovu písničku 'Black or white' v tanci cha cha. Kříž dokonce předvedl ukázkový moonwalk. Na záznam se můžete podívat zde .

Matt Fides: Pokoušeli jsme se Michaela unést

7. listopadu 2010 v 16:31 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
V rozhovoru pro Brisbane Times se rozpovídal Matt Fides, bývalý bodyguard Michaela, o tom co se dělo před smrtí Michaela. "S Jermainem se dokonce přemýšleli, jak bychom Michaela unesli. Prostě bychom ho vytrhli z jeho prostředí, unesli ho a zavřeli u nich doma v Encinu, kde by jeho rodina zakročila a přinutila ho se léčit. Snažili jsme se dělat opravdu všechno, co bylo v našich silách, ale nemohli jsme se dostat přes okruh lidí, kteří na něm parazitovali a dodávali mu léky na předpis. Když jsme se dostali přes jednoho, vždy se objevil nějaký jiný. Michaelův bratr Randy se snažil dostat k Michaelovi do domu, ale ochranka mu řekla, že pokud se o to pokusí, zastřelí ho, a že to nakázal sám Michael. Věděli jsme, že je opravdu zle." Fides věří, že i přesto, že byl Michael závislý na těch nesprávných lidech, to byla Michaelova zodpovědnost. "Do dnešního dne nedokážu pochopit, proč nekřičel o pomoc. Nechtěl s nikým o tomto komunikovat

Film Thriller se stává skutečností - režisérem bude Ortega

7. listopadu 2010 v 16:30 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Kenny Ortega poprvé promluvil o svém následujícím projektu. "Jsme úplně na začátku všech prací a zatím hodně plánujeme. Ještě to musí podepsat pozůstalost Michaela Jacksona, ale vypadá to velice nadějně. Byl jsem na několika zajímavých schůzkách ohledně tohoto projektu a myslím, že v příštích letech se na tech film můžeme těšit. Michael mi sám říkával, že není čeho se bát. Byli jsme dobří přátelé, moc mi chybí. A nikdy bych nešel do ničeho, co by poškodilo jeho jméno a jeho výtvory. Ale zatím jsme opravdu na začátku. Uvidíme, jak to bude pokračovat."

Austin Brown povídá o Michaelovi

7. listopadu 2010 v 16:30 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
24letý Austin Brown, syn Michaelovy sestry Rebbie, brzy vydá své první album Tagret Practice. Stejnojmenný singl si již teď můžete poslechnout na jeho stránkách. http://www.austinbrown.com "Můj strýc Michael měl na všechny své synovce velký vliv. Učil mě, jak mám skládat hudbu. Rád písničky rozebíral a pak je skládal dohromady. Začínal basovou kytarou, pak přidával nástroje, pak zpíval melodii. Ale to nejdůležitější, co nás naučil, je rozdávat a věnovat se charitě. Vždy se zajímal o lidi kolem sebe, mohl by se pro ně rozdat. Bezpodmínečná láska."

Austin napsal o Michaelovi píseň nazvanou "I Never Will Forget". Ta také vyjde na jeho albu. Austin k tomu říká: "Byla to má nejrychleji napsaná píseň. Byla hotová za 5 minut, protože mé emoce ze mě přímo létaly. Je to velmi osobní píseň a těším se, až ji lidé uslyší."

Z Thrilleru film?

7. listopadu 2010 v 16:29 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Objevili se spekulace, že Kenny Ortega (režisér filmu THIS IS IT), Rod Temperton (autor písně Thrilleru) a další začali pracovat na velkolepém projektu v rámci asi 50ti milionů dolarů, který by se měl stát 'Thriller-the movie'. Film inspirovaný Michaelovým videoklipem Thriller, by se měl stát trhákem, plným nejnovějších technologíí apod. Zatím by mělo být vše v fázi vyjednávání, zatím se spekuluje, že se společnost 'GK films' pokusí koupit práva na realizaci filmu.


Letošní Halloween se ponese v duchu Michaela

7. listopadu 2010 v 16:28 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Blížící se americký svátek Halloween se v Americe ponese v duchu Michaela. Nejprodávanějším kostýmem se stalo jeho oblečení v klipu Thriller. Internetové obchody nestíhají pokrývat poptávku a předpokládá se, že se prodá přes 1 milion kostýmů inspirovaných Michaelem.

Michael vydělal za minulý rok tolik jako Lady Gaga, Beyonce a Madonna dohromady

7. listopadu 2010 v 16:28 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Příjem Michaela Jacksona za minulý rok činil $275 miliónů. Informuje o tom časopis Forbes. Michael se stal také nejvíce vydělávající celebritou posmrtně. Za poslední rok prodal více než všech dalších 9 mrtvých celebrit v TOP 10. Pro porovnání, Elvis vydělal posrtně do dnešního roku $60 miliónů.

Rozhovor s Lisou Marii u Oprah,

7. listopadu 2010 v 16:25 | NikkyT |  O Majkím a rozhovory...
Lisa Marie se poprvé rozpovídala o svém vztahu k Michaelovi, jejich manželství a dalších věcech, které provázely jejich manželství. Lisa se rozhodla promluvit otevřeně, protože v rozhovorech předtím některé informace zatajovala a nyní má pocit, že má jasno o věcech, které prožila. Lisa si vzala Michaela v roce 1994 a rozvedla se s ním po dvou letech.

"Vždy, když jsem o Michaelovi mluvila v médiích, snažila jsem se tomu tématu vyhnout a někdy to nevyznělo úplně pozitivně. Nerozuměla jsem svému vztahu k němu. Michael byl také mistr v manupulaci s médii a lidí ani nevěděli kdo jsem já. Abyste ho úplně pochopili, museli byste vědět jak vyrůstal a jak žil. Jeho život byl naprosto odlišný od vašeho. Přirovnala bych to jen k mému otci (Elvisovi). Michael manipuloval lidi kolem sebe a já si myslela, že to dělá i se mnou, protože mě nemiluje, ale pak jsem pochopila, že to byla jen technika přežití." Lisa přiznala, že porozumněla svému vztahu k Michaelovi až po jeho smrti. "Nerozumím tomu, ale je to tak. Ten poslední rok a půl jsem strávila přemítáním. Kdysi jsem to odsunula a potlačila a teď jsem se s tím musela vyrovnat. O jeho smrti jsem slyšela, když jsem byla a Anglii. Celý den jsem měla špatnou náladu a plakala, to se mi normálně nestává. Vařila jsem večeři a při tom plakala. A pak mi přišla sms od kamarádky, a já se dozvěděla, že je mrtvý. Byla jsem v šoku. V naprostém obrovském šoku."

Lisa mluvila o blogu, který napsala po Michaeloě smrti na internetu. "Najednou jsem si uvědomila, že všechna ta zloba co jsem měla v sobě, pominula. A pak nastalo tolik fází zármutku." Lisa v blogu mluvila o tom, že Michaelovi nepomohla. "Cítila jsem, že jsem selhala v tom, že jsem mu nepomohla. Ze začátku jsem neviděla, že má Michael problém s léky. Ale pak nastal den, kdy Michael zkolaboval a byl odvezen do nemocnice. Nikdo v nemocnici přímo neříkal co mu bylo. Nejdříve dehydratace, pak špatný tlak a pak další a další informace. Tehdy jsem pochopila, že za tím asi budou nějaké léky. Když se na to dívám zpětně, uvědomuji si, že byly dny, kdy jsem ho třeba vyzvedla z nějaké ordinace doktora a Michael nevypadal úplně dobře. Michael vždy řekl proč to je, že dostal injekce, léky, které pořeboval, hlavně kvůli jeho kožní chorobě."

Oprah se samozřejmě ptala i na to, jaký typ vztahu mezi nimi byl. Lisa řekla, že měli naprosto normální vztah. "Mluvili jsme o všem, volali si i v noci, mluvili spolu. Michael někdy v noci nespal, a kvůli toho jsem měla i já problémy se spaním, protože chodil po pokoji. Starala jsem se o něj a strašně mě to bavilo. Ta role mi vyhovovala. Když jsme byli v dobré části našeho vztahu, cítila jsem se snad nejlépe ve svém životě."

"Byl jako moje droga, s ním jsem se cítila dobře. Bylo to reálné a pravé. S ním jsem zažila ty nejlepší pocity, ale i ty nejhorší. Nyní o něm můžu mluvit s naprostým porozumněním. Takže když mluvím o nějakých věcech, úplně jim rozumím. Byla jsem na něj tak naštvaná, protože jsem cítila, že jsme měli takové spojení, a pak v určité chvíli se ode mě začal odtahovat. V určité chvíli našeho manželství se Michael rozhodl, že bude věřit jiným lidem, kteří ho jen využívali. Michael měl možnost vytvořit si svůj život podle svého scénáře. Obklopit se lidmi, kteří dělali co chtěl. A přesně tohle dělal můj otec. Michael nebyl zlý člověk, prostě takto fungoval. Já si to brala osobně. Měla jsem pocit, že mě může prostě vyměnit kdykoliv si zamane. To on ale nechtěl. Ale stejně jako u mého otce, když máte možnost být bohem ve svém vlastním světě a toto se spojí se závislotí, dostanete se do velkých problémů. A do dneška si říkám, proč jsem těmito zkušenostmi musela projít dvakrát. Nejdříve s mám otcem a pak s Michaelem. Měli stejný osud a stejně jsem je milovala. A nikdy jsem tomu úplně neporozumněla."

"Když jsem koukala na televizi po jeho smrti a viděla pořád dokola tu sanitku, vzpomínala jsem na to, jak se Michael bál, že skončí jako můj otec. Řekl mi, že skončí úplně stejně jako on. Nechápala jsem, o čem to mluví, ale nyní to dává smysl. Byla jsem tehdy tak naivní. Zamilovala jsem se do něj kvůli tomu, jaký byl. Byl neuvěřitelně úžasná dynamický osobnost. Měl v sobě něco tak opojného, že jsem byla úplně mimo. Když s vámi sdílel sám sebe a byl k vám otevřený, bylo to něco co se nedá s ničím srovnat. Byl pro mě jako droga. Chtěla jsem být pořád s ním, kolem něho. Cítila jsem se milována. Zamiloval se do mě a já do něj. Bylo to tak opravdové. Když mě požádal o ruku, byli jsme v knihovně. On vytáhl ten velký desetikarátový prsten a navlékl mi ho na prst. Myslím, že si přede mě i kleknul a vyslovil se. Tehdy jsem myslela, že to bude navždy."

Lisa mluvila i o davovém šílenství, které způsobovali, když se spolu někde objevili. "Naštěstí se to nedělo pořád. Spoustu času jsme spolu strávili v soukromí. Tehdy ale začala reklama jeho alba HIStory a s tím taky přišlo období jeho manipulace. Pro Michaela to bylo normální, ale já se spíše nechtěně účastila jeho promo akcí. Například ten slavný polibek na MTV. Nechtěla jsem to dělat, nebylo to mou přirozeností. Ale byla jsem jeho žena, rozumněla jsem tomu a bylo to mou povinností."

Lisa také promluvila o tom, že s ní chtěl Michael děti. "Cítila jsem dost velký tlak, abychom měli děti. Chtěla jsem se ale nejdřív cítit, že náš vztah vydrží. Nechtěla jsem skončil u soudu o opatrovnictví našich dětí." Krátce po rozvodu Michaela a Lisy se veřejnost dozvěděla, že Michaelova brzo budoucí druhá manželka Debbie Rowe s ním čeká dítě. Lisa k tomu říká: "Byla to svým způsobem pomsta mě, která s ním dítě neměla. A vím, že Debbie tu byla celou tu dobu a říkala mu, že s ním dítě chce. Říkal mi to celkem otevřeně. A dost jsme se i hádali. Prostě mi řekl, že pokud nechci dítě, bude ho mít s jinou. Proto jsem se cítila, že jsem postradatelná. Víte, nyní tomu rozumím, ale tehdy jsem byla opravdu zraněná a dělala věci, které ranily jeho. Víte, opustila jsem svého minulého manžela kvůli Michaelovi." Lisa si vzala Michaela 20 dní po rozvodu s bývalým manželem. "Když jsem byla s Michaelem, snažila jsem se vyrovnat s tím, že jsem opustila otce svých dětí. Tak jsem jela na dovolenou a můj exmanžel jel se mnou. To Michaela smozřejmě velmi nazlobilo. Pak zmizel na pár týdnů a já ho nemohla najít. Dělali jsme si naschvály. On dělal věci, které mě zranily, ale já je dělala také. Když se Michael cítil zranitelný, začal vás odstrkovat. Byla to automatická reakce.""S odstupem času vidím, že se o mě opravdu snažil a nikdy před tím mu o žádnou jidnou ženu tak nešlo. Ano, měli jsme špatné chvíle, hádali se třeba tři dny v kuse jen s přestávkou na spaní, ale musím říci, že obdivuju, že se fakt snažil. Tehdy jsem to neocenila dostatečně. Smutné je, že musel zemřít, abych si uvědomila, že mě opravdu miloval. Když jsme byli spolu, byli jsme opravdu zamilovaní. Ale pak přišli všichni ti doktoři a léky a já se rozhodla odejít, protože tím jsem si už prošla se svým otcem. Vyděsilo mě to. A pak jsem se k Michaelovi znovu a znovu vracela. Další 4 roky po našem rozvodu jsme byli spolu. Dávali se dohromady a rozcházeli se. A pak jsem se musela pohnout a odejít. Když jsem ho opustila, strašně jsem ho milovala. Ale musela jsem se postavit na nohy a myslela jsem, že půjde se mnou. Ale on nešel. Oba jsme byli tvrdohlaví."

"Poslední rozhovor, který jsem s ním měla, byl v roce 2005. Byl to velmi dlouhý rozhovor. Dala jsem v něm jasně najevo, že jsem se posunula a je mi to jedno. On to slyšel a cítil. A právě tento rozhovor si nejvíce vyčítám. On se snažil se přiblížit a zjišťoval, jak to vlastně se mnou je a já si držela chladný odstup. On reagoval velmi emocionálně a já chladně. Zeptal se mě, jestli ho stále miluju. Odpověděla jsem mu, že mi na tom už nezáleží. Michael začal plakat a snažil se zjistit, jak jsem se od něj mohla tak odtáhnout. A úplně na konci našeho rozhovoru mi řekl, že si myslí, že se ho někdo pokusí zabít. Kvůli jeho katalogu a jeho jmění. Řekl jména a dal najevo, že se bojí o život."

Lisa také řekla, že nikdy v životě neviděla žádné nevhodné chování vůči dětem.

"V rozhovorech, které jsem později viděla v televizi, jsem Michaela nepoznávala. Byl jasně ovlivněn nějakými léky, například v rozhovoru s Bashirem. Buď reagoval strašně rychle, nebo byl utlumený. To nebyl Michael, kterého jsem znala. Někdy se choval jako tvrdohlavý rebel, a možná proto řekl některé věci v rozhovoru s Bashirem, které řekl. A taky byl ten rozhovor docela zmanipulovaný."

Lisa mluvila o tom, že šla Michaelovi na soukromý pohřel a jako poslední stála u jeho rakve. "Dalších 6 měsíců jsem se z toho vzpamatovávala. Byla jsem poslední člověk u jeho rakve, stála jsem tam sama a nechtěla ho opustit. Chtěla jsem se mu omluvit, že jsem u něj nebyla. Mohla jsem nebo nemohla mu pomoci? Každopádně jsem litovala, že jsem nic neudělala. Myslím, že jeho rodina nebo přátelé se snažili. Ale on měl svůj svět a pouštěl si do něj jen lidi, kteří mu vyhovovali. Tenhle rozhovor je pro mě určitou formou terapie a už nikdy žádný podobný neposkytnu."


Orianthi a David Garret spolu zahráli Michaelovi 'Medley'

7. listopadu 2010 v 16:23 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Michaelova kytarystka z turné THIS IS IT a houslista David Garret spolu uctili Michaelovu památku tím, že zahráli společně soubor Michaelových hitů, pouze na jejich nástroje.


Fotografie Arno Bana k zakoupení v aukci

7. listopadu 2010 v 16:22 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Mladý pařížský fotograf Arno Bani dostal před 10 lety možnost spolupracovat s Michaelem Jacksonem a vytvořit fotografie, které by byly dle jeho slov "umění na hraně, ale přístupné široké veřejnosti".

Bani o spolupráci s Michaelem říká říká: "Poznal jsem Michaela Jacksona jako zvědavého a skromného muže s výborným vychováním, který respektoval lidi kolem sebe a choval se k nim s úctou. Nechoval se jako celebrita a nestěžoval si na to co jedl nebo kolik je v pokoji stupňů. Fascinovalo mě, jak se dokázal vypnout. Make up trval několik hodin a on se dokázal uvést do zenového meditačního stavu a ani se nepohl. Po dvou hodinách se během dvou sekund dokázal vrátit zpět do reality a fungovat. Tyto fotografie byly 10 let zamčené u mě v šuplíku. Po Michaelově smrti vypršela doba, kdy jsem s nimi nemohl disponovat. Nechtěl jsem ale profitovat na jeho smrti, proto s tím přicházím až teď."

Banovi je vytýkána přílišný umělost a počátačová upravenost jeho fotek, které jsou nyní ke shlédnutí na výstavě. Posuďte sami. Na veřejnost se zatím dostala fotografie Michaela s "modrým okem" a oblekem od Yves Saint Laurenta. Nyní máte možnost podívat se na další fotografie z focení.


Jméno Michaela Jacksona konečně odkryto

7. listopadu 2010 v 16:21 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Po měsících snahy znovu odkrýt jméno Michaela Jacksona v nápisu školy "Michael Jackson Auditorium" se fanouškům podařilo přesvědčit autority, aby jméno Michaela opět odkryli.

Představitelé školy Michaelovo jméno zakryli v době, kdy byl Michael u soudu kvůli nařčení ze zneužívání. Nicméně, i když Michael soud vyhrál, škola jeho jméno neodkryla.

Na facebooku i jinde se vedla rozsáhlá kampaň pod názvem "Uncover Michael Jackson's Name Campaign" po dlouhé měsíce. Jejím cílem bylo donutit zastupitele školy, aby odkryli Michaelovo jméno a škola se opět jmenovala Michael Jackson Auditoruim, ne jen Auditorium. To se nyní podařilo, také díky petici, kterou podepsalo přes 7000 lidí.

Lisa Marie v pořadu Oprah Winfrey

7. listopadu 2010 v 16:20 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Delší dobu se spekulovalo o tom, že Lisa Marie Presley, ex-manželka Michaela Jacksona, dala rozhovor slavné moderátorce Oprah Winfrey. Nyní je vše potvrzeno a rozhovor o vztahu Lisy a Michaela se odvysílá 21.10. Takéž matka Michaela Jacksona, Katherine, spolupracovala na projektu s Oprah, ale zatím se neví podrobnosti.

Děti si užily víkend v Las Vegas

7. listopadu 2010 v 16:20 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
Děti Michaela Jacksona, Prince, Paris a Blanket, strávily víkend v Las Vegas, kde společně se svým bratrancem Jaffarem a Jermajestym zůstaly v hotelu Palms Resort and Casino, zatímco jejich strýc Jermain připravoval show v hotelu Planet Hollywood .


J.K. Rowling: Michael mě oslovil kvůli Harry Potterovi

7. listopadu 2010 v 16:18 | NikkyT |  Novinky,co se píše...
J.K. Rowlingová, autorka sedmi světoznámých knih o Harry Potterovi se svěřila v interview s Oprah Winfrey(které se svěřil v počátku 90tých let i Michael), že ji Michael jednoho dne oslovil s tím, že by chtěl udělat muzikál z příběhu o čarodejnickém chlapci. Rowlingová však Michaelovu nabídku odmítla.